Kreatywna mama – jak wykorzystać klej termotopliwy do ozdobienia domu?

 

Bycie mamą to jak powszechnie wiadomo zajęcie na pełen etat. Wymaga nie tylko cierpliwości w opiece nad dzieckiem, ale także kreatywności w kwestii radzenia sobie z wieloma obowiązkami na raz. Dla niektórych pań, czas spędzony na zabawie z pociechą to również okazja do obudzenia artystycznej duszy i przygotowywanie wspólnie z dzieckiem drobnych przedmiotów, które mogą służyć następnie do ozdoby domu.

Rękodzieło w domowym zaciszu

Bukiety kwiatów, samodzielnie malowane obrazu, koszyczki, obrusy, stroiki – wszystko to te elementy, które sprawiają, że wnętrza stają się naprawdę niepowtarzalne i wyjątkowe. By jednak rzeczywiście zachwycały, do ich wykonywania trzeba poświęcić wiele cierpliwości i serca. Nie bez znaczenia jest też wybór materiałów, z których przygotowuje się te dzieła sztuki. Robótki ręczne to świetny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem i rozwijanie jego zdolności manualnych. Końcowe produkty tych kreatywnych szaleństw to pozytywny efekt uboczny, który można wykorzystać do ozdoby domu.

Kreatywność przy handmade’owych pracach

Aby stworzyć proste ozdoby, można wykorzystać materiały, które są pod ręką. Kokardki, kawałki tekturek, sreberka, druciki – wszystkie te z pozoru bezużyteczne przedmioty, które często można znaleźć w domu to idealny materiał do prac handmade’owych. Należy jednak pamiętać o tym, by w trakcie pracy cały czas sprawować opiekę nad dzieckiem, ponieważ może ono zrobić sobie krzywdę ostrymi narzędziami lub materiałami.

W co koniecznie trzeba zainwestować?

Wykorzystywanie przedmiotów znalezionych w domu do produkcji ozdób to oszczędność dla portfela oraz sposób na spożytkowanie przedmiotów, które mogłyby znaleźć się na śmietniku. Czasem można jednak zainwestować w bardziej profesjonalne narzędzia, które pozwolą na uzyskanie jeszcze lepszych efektów pracy. Sklepy papiernicze pełne są gadżetów dla hobbystów robótek ręcznych i naprawdę jest w czym wybierać.

 

Mądrym zagospodarowaniem środków jest tez wybór produktów, które będzie można wykorzystać nie tylko do tworzenia ozdób, ale także do codziennego użytku. Jednym z takich akcesoriów jest klej termotopliwy, którego zastosowanie jest tak szerokie, że sprawdza się zarówno w prostych naprawach, branży meblarskiej, a także samochodowej.

Kleje termotopliwe do zadań specjalnych

Kleje termotopliwe są bardzo zróżnicowane. Te najmocniejsze są tak silne, że z powodzeniem potrafią skleić ze sobą nawet duże kawałku drewna czy metalu. Do typowo handmade’owych prac wystarczą jednak w zupełności standardowe kleje termotopliwe w sztyfcie, które można wygodnie nakładać bardzo precyzyjnym pistoletem.

 Happy woman glues wallpaper .

By klej faktycznie trzymał rzeczywiście tak dobrze, jak obiecuje producent, należy ściśle trzymać się instrukcji klejenia. Najważniejsza jest oczywiście odpowiednia temperatura. Podczas klejenia dobrze jest jednak pamiętać, że nie zawsze wystarczy raz dobrze nagrzać klej, ponieważ tego typu substancje bardzo szybko się rozgrzewają, ale i równie szybko tracą temperaturę.

 

W proces można zaangażować dziecko, ale część pracy związaną z klejeniem zawsze powinien wykonywać rodzic. Wysoka temperatura topienia kleju może być bardzo niebezpieczna. Sklejone palce również nie należą do najprostszych do rozwiązania problemów dla rodzica.

Do czego można wykorzystać klej termotopliwy?

Zastosowanie klejów termotopliwych jest bardzo szerokie. Doskonale nadają się do klejenia wieńców, girland, bukietów kwiatów. Są też w sam raz do klejenia ręcznie robionych zabawek. Przy tym ostatnim warto je przy tym docenić nie tylko dlatego, że są trwałe i stabilne. Ich wielką zaletą jest również brak zapachu i koloru. W przypadku zabawek, które mają stały kontakt z dziećmi jest to szczególnie ważne.

spiace dziecko

Niezbędnik rodziców – niania elektryczna do domu i na działkę

Elektroniczna niania do urządzenie, którego zalet nie trzeba chyba specjalnie opisywać. Dzięki niej można zostawić śpiące dziecko samo w sypialni i bez stresu poświęcić się pracy w domu lub w ogrodzie. Niania szybko zaalarmuje rodzica, gdy malec obudzi się i zacznie płakać, a nawet wtedy, gdy pojawi się u niego tzw. bezdech. Jak wybrać najlepszą nianię elektroniczną?

Continue reading „Niezbędnik rodziców – niania elektryczna do domu i na działkę”

okular przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Oczy dziecka są bardzo wrażliwe. Kiedy pojawia się ostrzejsze słońce – już wiosną, należy odpowiednio je chronić. Czy wystarczy zwykła czapka z daszkiem osłaniająca oczy, czy lepiej zdecydować się na okulary przeciwsłoneczne dla dzieci? Jeśli tak, to jakie wybrać? Czy warto kupować okulary w sklepach wielobranżowych, czy lepiej u optyka? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym tekście. Continue reading „Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci”

Pierwsze łóżeczko dla dziecka – jak przyzwyczaić do niego naszą pociechę

 

Jeszcze przed porodem przyszła mama słyszy – wyśpij się na zapas, bo jak się maluch urodzi to już nie pośpisz. Ile w tym prawdy? Czy faktycznie rodziców niemowląt czekają już tylko noce pełne płaczu, karmienia i obolałych pleców od noszenia? Dużo zależy od samych rodziców. Może się okazać, że już pierwsze łóżeczko dla dziecka, będzie jego ukochaną oazą snu. To nie bajka! To sprawdzone sposoby mam (i autorki)!

Dobre warunki do snu

Zacznijmy od właściwego przygotowania dziecięcego łóżeczka. W sklepach z akcesoriami dziecięcymi znajdziemy dziesiątki otulaczy, maskotek, karuzel, kołderek, poduszeczek… To wszystko niepotrzebne. Aby niemowlę mogło się wyciszyć do snu, nie może być otoczone wzorzystymi tkaninami, kręcącymi się i grającymi mobilami i tuzinem kocyków. Wystarczy łóżeczko – najlepiej ustawione główką lub nogami, a nie bokiem do ściany, twardy, kokosowy materac, gładkie prześcieradło i lekki kocyk. To wszystko. Pierwsze łóżeczko dla dziecka ma być miejscem tylko i wyłącznie do snu, błogiego odpoczynku. Nie traktuj go więc jak kojca do zabawy, bo inaczej po czym maluch pozna kiedy ma spać, a kiedy się bawić?

Codzienne rytuały

Aby nie było żadnych kłopotów z zasypianiem maluszka, od dnia, w którym przywiozłaś je do domu ze szpitala, każdego wieczora postępuj tak samo – powstanie rytuał, który pokaże dziecku, że czas na sen. Możesz próbować następującego (stosowanego przez autorkę artykułu J) rytmu: kąpiel o tej samej porze, potem delikatny masarz i ciche przemawianie do dziecka, następnie zasłonięcie zasłon, przygaszenie światła, mleko (w butelce lub od mamy) i kołysanka – śpiewna lub puszczona z odtwarzacza, buziak od mamy i…koniec. Mama musi wyjść z pokoju i dać maluchowi zasnąć w spokoju i samodzielnie. Jeśli będziesz tak robić od pierwszego dnia malucha w domu, nie będzie płakać i wołać mamy do noszenia i kołysania i słodko będzie spać już w swoim pierwszym łóżeczku.

A co, gdy jest za późno?

niemowlę w łózku

Nie udało Ci się wprowadzić codziennych rytuałów? Nic straconego. Możesz zacząć w każdej chwili, a dziecko w ciągu kilku dni nauczy się nowych zasad, ale nie możesz go z tym zostawić samego. Przygotuj łóżeczko dziecka, usuwając z niego niepotrzebne akcesoria i stwórz swój własny scenariusz wieczornego rytuału. Nauczony noszenia i zasypiania z mamą w dużym łóżku maluszek z całą pewnością będzie protestował i ma do tego prawo, a Ty musisz mu pomóc. Nie zostawiaj plączącego malucha łóżku i pokoju zapłakanego – tak nie polubi swojego łóżka. Za każdym razem gdy zapłacze, weź na ręce, uspokój niemowlę i… spokojnego odłóż do łóżeczka. Pewnie zapłacze od razu, gdy poczuje materac. Nie szkodzi, znów weź na ręce i uspokój. Pierwszego wieczora zrobisz to dwieście razy, drugiego sto, a po tygodniu wcale J. Dzięki temu Twój kochany maluch nigdy nie będzie sam ze swoim kłopotem, zaufa Tobie i Twojemu spokojowi i determinacji i odnajdzie własną drogę do snu.

Spokojny sen jest potrzebny maluszkowi do regeneracji sił, zdrowia, rośnięcia, a i Tobie należy się czas spokoju, wytchnienia. Dlatego nie bój się ofiarować swojemu dziecku samodzielności w zasypianiu – będzie to z korzyścią dla każdego z członków Waszej rodziny.

  1. Dowodem działania tej metody jest dwóch dorodnych synów autorki, którzy zawsze spali tylko we własnych łóżkach, nie płakali i dawali się wyspać zapracowanej mamie.

Bezpieczne łóżeczka dla dziecka znajdziesz na Chicco