Pyszne śniadanie dla dzieci – sery

 

Pierwszy posiłek, który podajemy rano naszemu dziecku powinien dodać mu energii na nadchodzący dzień pełen nowych doznań i wrażeń. Kremowy serek naturalny lub smakowy, którym posmarujemy kanapkę to źródło białka, a smakowe serki homogenizowane są bogate w wapń i witaminę D. Sprawdźmy, jak skomponować śniadanie ze zdrowych i pożywnych składników tak, aby zasmakowało nawet największemu niejadkowi.

Dlaczego śniadanie jest takie ważne?

Pierwszy posiłek w ciągu dnia, który podajemy maluszkowi musi mu zapewnić energię na zabawę i poznawanie świata. Jeśli nasza pociecha chodzi już do szkoły, to koniecznie przed wyjściem z domu, musimy przypilnować, aby w całości zjadła pożywny posiłek. Na lekcji musi być skupiona oraz mieć siłę na przyswajanie wiedzy. Kiedy dziecko wychodzi z domu najedzone, nie będzie też miało ochoty na niezdrowe przekąski i słodycze.

Do plecaka warto też naszemu pilnemu uczniowi spakować drugie śniadanie. Kanapka z serem żółtym i świeżym ogórkiem oraz jabłko lub mały serek homogenizowany w ulubionym przez nasze dziecko smaku to dobra propozycja na posiłek, który dziecko może ze smakiem zjeść na przerwie.

Funny cat made of toast, cheese and vegetables on plate and desk

Z czego powinno składać się śniadanie dla dziecka?

Nawyki żywieniowe kształtujemy już od najmłodszych lat, dlatego dobrze jest wpajać dziecku, co jest zdrowe. Na śniadanie nie serwujemy drożdżówek, pączków ani żadnych słodkich przekąsek. O wiele lepszym i zdrowszym pomysłem będzie serek wiejski lub świeży twarożek z dodatkiem warzyw. Śniadanie powinno obfitować w cenne wartości odżywcze i witaminy.

Wybierając sery żółte lub serki śniadaniowe do kanapek dla dzieci zwróćmy uwagę, czy nie zawierają one żadnych konserwantów i sztucznych aromatów oraz barwników. Najlepiej wybierać białe serki naturalne. Jeśli jednak dziecko lubi serki z dodatkami, to można pokusić się o ser z dodatkiem ziół lub pesto, rukoli lub pomidorów.  Na deser można podać świeże owoce (np. kilka cząstek pomarańczy czy obrane ze skórki jabłko) lub smakowy serek homogenizowany. Ważne też, aby serki dla dzieci, które kupujemy zawierały w sobie porcję wapnia i witaminy D.

Do picia najlepiej podawać kakao lub niezbyt mocną smakową herbatkę. Dzieci powinny pić dużo wody mineralnej (a nie słodzonych soków i coli). Pamiętajmy, że jajka na miękko lub twardo powinny także zagościć na stałe do diety każdego dziecka. Serwując mu płatki na mleku uważajmy natomiast na ich skład, bo często zawierają one zdecydowanie zbyt dużo cukru. Lepiej wówczas zamiast nich podać płatki owsiane ze świeżymi owocami i mlekiem.

Wkładki laktacyjne – do czego służą?

Kto nigdy nie rodził, nie wie, czym są wkładki laktacyjne. Sama nazwa brzmi nieco dziwnie, ale nie ma potrzeby się stresować, gdyż są to po prostu małe kawałki materiału, które mama karmiąca wkłada do biustonosza, kiedy pojawia się wyciek pokarmu. Niepozorna wkładka może uchronić kobietę przed pojawieniem się krępujących plam na bieliźnie i ubraniu.
Continue reading „Wkładki laktacyjne – do czego służą?”

podgrzewacz do butelek

Jak wybrać dobry podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek to jedno z urządzeń, bez których naprawdę trudno się obejść. Wielu rodziców wręcz nie wyobraża sobie bez niego życia. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ pozwala on na równomiernie podgrzanie mleka oraz innych pokarmów, a także utrzymuje stałą temperaturę żywności, co bardzo ułatwia karmienie, zwłaszcza w nocy. Co ważne, podgrzewacz zachowuje wszystkie wartości odżywcze pokarmów. Jak wybrać najlepszy podgrzewacz? Continue reading „Jak wybrać dobry podgrzewacz do butelek?”