Czym są kolonie tematyczne?

Zorganizowanie czasu dzieci podczas wakacji, lub ferii, często wydaje się niemożliwe. Szczególnie w przypadku braku osób, które mogą się nimi zająć pod naszą nieobecność. Na pomoc przychodzą kolonie tematyczne. Tylko czym one właściwie są? Przyjrzyjmy się bliżej tej doskonałej formie spędzania wolnego czasu dla dzieci.

Czym są kolonie tematyczne?

Kolonie tematyczne zazwyczaj odbywają się w okresie wakacyjnym, lub podczas ferii zimowych. Pozwalają dziecku aktywnie spędzić wolny czas. Nie ma przecież nic gorszego, niż znudzone dziecko. Z doświadczenia wiemy, że może nuda może doprowadzić do powstania wielu głupich pomysłów. Zamiast tego, wyślijmy dziecko właśnie na kolonie tematyczne. Wybawi się, pozna nowych ludzi i zapewni sobie wspomnienia na całe życie. Ponadto, są one doskonałym sposobem na rozwój pasji i zainteresowań naszych pociech.

Jakie kolonie tematyczne możemy znaleźć w Internecie?

Internet aż huczy od ofert kolonii tematycznych. Możemy tam znaleźć dosłownie wszystko na ich temat. Ile zainteresowań, tyle możliwości. Jeżeli nasze dziecko jest bardzo aktywne i uwielbia sport, doskonale sprawdzą się kolonie i obozy sportowe. Są prowadzone przez osoby zawodowo związane ze sportem, a czasami nawet przez profesjonalnych trenerów. Jak to się mówi – sport to zdrowie. Kolejnym przykładem mogą być kolonie artystyczne. Świetnie sprawdzą się w przypadku dzieci o ponadprzeciętnych umiejętnościach aktorskich, plastycznych, czy muzycznych. Istnieją również kolonie naukowe, ale mało które dziecko się tym, aż tak, interesuje. Jeżeli rzeczywiście uwielbia naukę, to wyślijmy je tam przy najbliższej okazji – niech się rozwija. Oczywiście, można znaleźć również kolonie tematyczne, które skupiają się na bardziej przyjemnych rzeczach, niż intensywny rozwój zainteresowań. Wśród nich możemy wyróżnić kolonie krajoznawcze i rekreacyjne. Nastolatki również znajdą coś dla siebie. W okresie wiecznego buntu, ważne jest, by miały ciągły kontakt ze swoimi równieśnikami.

Na co zwrócić uwagę wybierając kolonie tematyczne?

Wybór kolonii tematycznych zależy, w głównej mierze, od naszych preferencji. Jeżeli nie pozwalamy sobie na to, by dziecko było od nas dalej, niż 2-3 godziny jazdy, musimy skupić się na lokalizacjach bliżej domu. Jednakże, warto czasami zaufać wykwalifikowanym organizatorom i posłać dziecko nieco dalej. Oczywiście, wcześniej sprawdzając wszelkie źródła i opinie na ich temat. Oprócz tego, dobrze jest też wybrać dogodny termin. Najlepiej taki, by przynajmniej jedna osoba mogła podjechać po dziecko w nagłym wypadku. Kolejną sprawą będzie to, co jest gwarantowane przez organizatorów. Jeżeli cena nie uwzględnia posiłków, lub części atrakcji, to lepiej się dwa razy zastanowić, zanim wyślemy tam dziecko.

Bezpieczeństwo naszych dzieci

Najważniejszym czynnikiem, podczas organizowania takich wyjazdów, jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa naszemu dziecku. Kadra i organizatorzy muszą przestrzegać wszystkich zasad dotyczących BHP, posiadać odpowiednie uprawnienia oraz zapewniać ubezpieczenie. Dodatkowo, na miejscu powinna się znajdować osoba przeszkolona z zakresu pierwszej pomocy. Te wszystkie rzeczy zapewnia np. Quatromondis.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *