Jaka powinna być piżama dla dzieci?

Kiedy nasz maluszek kończy swoją przygodę z pampersami zbliża się również pora odłożenia śpioszków czy pajacyków i trzeba sięgnąć po piżamkę. Poniżej zamieszczamy kilka uwag na temat piżam dla dzieci, bo jak w przypadku każdej odzieży dziecięcej i tutaj warto skorzystać ze sprawdzonych rad, by zapewnić naszym pociechom komfortowy i wygodny sen.

Po pierwsze materiał

Oczywiście to najważniejsza sprawa, szczególnie jeśli dziecko jest alergikiem. W przypadku piżam dla dzieci (https://hellomorning.pl/pl/32-pizamy-dla-dzieci)zawsze najlepiej sprawdza się tradycyjna bawełna bez żadnych domieszek. Oczywiście możemy wybrać nieco grubszą, flanelową na okres jesieni i zimy, a lżejszą w czasie wiosny i lata. Jednak jeśli temperatura w naszym domu nie wykazuje się większymi wahaniami, tj. utrzymujemy stałą w trakcie całego dnia, to warto zrezygnować z grubszych materiałów, bo dziecko w nocy będzie się odkrywać i w efekcie narazi się na przeziębienie. Dlatego zawsze powinniśmy wybrać albo grubszą kołdrę na okresy zimowe lub grubsza piżama dla dziecka – oba elementy stosujmy tylko wówczas, gdy temperatura wewnątrz cechuje się większymi różnicami np. rano jest chłodniej, niż wieczorem.

)zawsze najlepiej sprawdza się tradycyjna bawełna bez żadnych domieszek. Oczywiście możemy wybrać nieco grubszą, flanelową na okres jesieni i zimy, a lżejszą w czasie wiosny i lata. Jednak jeśli temperatura w naszym domu nie wykazuje się większymi wahaniami, tj. utrzymujemy stałą w trakcie całego dnia, to warto zrezygnować z grubszych materiałów, bo dziecko w nocy będzie się odkrywać i w efekcie narazi się na przeziębienie. Dlatego zawsze powinniśmy wybrać albo grubszą kołdrę na okresy zimowe lub grubsza piżama dla dziecka – oba elementy stosujmy tylko wówczas, gdy temperatura wewnątrz cechuje się większymi różnicami np. rano jest chłodniej, niż wieczorem.

Guziki czy gumki

Nie ma chyba niczego bardziej uroczego niż mały chłopiec we flanelowej piżamie dla dzieci w klasyczną kratę i zapinanej na guziki. Jednak na pierwsze piżamy wybierzmy coś wygodniejszego tj. koszulki bez guzików i spodenki z elastyczną gumką. W okresie letnim wybierzmy krótkie spodenki i koszulkę bez rękawków, lub sięgającą do kolan koszulę nocną dla dziewczynki, a dłuższe spodnie i koszulki z pełnymi rękawami wybierzmy w okresach jesienno-zimowych. Jeśli, jak wspomniano wyżej, w naszym domu mamy duże wahania temperatur oprócz piżamy dla dzieci zaopatrzmy naszą pociechę w ciepły szlafrok z frotte i porządne kapcie lub skarpetki z podeszwami – tak opatulonemu dziecku nie grozi przeziębienie nawet jeśli w domu jest chwilowo zimno.

Motyw przede wszystkim

Na koniec najważniejsze co jest w piżamach dla dzieci, czyli motyw. Postać z ulubionej bajki to niemal obowiązkowe, co musi znaleźć się na piżamce, pościeli czy ręczniku i szlafroku naszej pociechy. Na szczęście producenci odzieży są zawsze przygotowani i w każdym sklepie znajdziemy piżamy dla dzieci zarówno z tymi bardziej, jak i mniej popularnymi postaciami. A jeśli nasza córeczka jest w tej chwili na etapie księżniczki, to możemy jej kupić koszulę nocną, w której będzie prezentowała się jak najprawdziwsza następczyni tronu czy dziedziczka wielkiej fortuny. Dodajmy do tego synka w stroju Batmana czy Spidermana i mamy gwarancję radosnego oraz chętnego pójścia do łóżek bez konieczności wysłuchiwania pretensji i żalów.

Kilka słów o jakości piżam dla dzieci

To szczególnie ważna rzecz w przypadku ubrań dziecięcych i bardzo istotna dla piżam dla dzieci. Konieczność częstego prania powoduje, że powinniśmy się zastanowić nad wybraniem nieco droższej piżamki, która nie zmechaci się i nie wyblaknie po kilku seansach w pralce. Wyblakły bohater ulubionej bajki nie wywoła uśmiechu na buzi naszego dziecka, a skurczone nogawki i rękawki nie zachęcą do pójścia do łóżka. Niestety w przypadku naszych pociech nawet tak banalny zakup, jak piżama dla dzieci musi być przemyślany i często wymaga głębszego sięgnięcia do naszych portfeli – ale czy ktoś z nas potrafi oszczędzać na dzieciach?

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *