dzieci

Piżamy niepodrażniające skóry

Maluchy śpią w śpiochach i tzw. pajacach, ale starsze smyki potrzebują piżamy. Wybór w sklepach jest stosunkowo duży, ale musimy pamiętać, że piżamy dla dzieci muszą być przede wszystkim wygodne, by nic nie uciskało odpoczywającego malucha. Kupujmy dla dzieci miękkie i wygodne ubrania do snu, najlepiej te wykonane z bezpiecznej i przyjaznej dla skóry bawełny organicznej.

Ponadto warto, by nocne ubrano było ładne i zachęcało do nocnego wypoczynku.

Jak wybierać piżamy dla dzieci?

Maluchy lubią ładne i kolorowe piżamy dla dzieci, ale rodzice muszą czuwać nad tym, by ubranie było wygodne. To rodzic zakłada dziecku ubranie do snu, a jeśli nocny strój będzie źle dobrany, toaleta będzie męcząca zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Przede wszystkim, bardzo ważne są odpowiednie gumki w dekolcie. Zakładając taką bluzkę, maluch musi łatwo ją włożyć, a i podczas zdejmowania nie może wręcz wyrywać sobie uszu, gdyż szybko odrzuci takie ubranie. U dzieci raczej nie sprawdzają się zapinane nocne koszulki, gdyż guziki mogą uwierać. Jeśli szkrab wyjątkowo nie lubi zakładania przez głowę, poszukajmy w sklepach piżam dla dzieci przypominających niemowlęce śpiochy, które są zapinane na napy, czyli specjalne zatrzaski. Nie trzeba będzie przeciskać głowy przez niewielki otwór, a bluzka nie będzie się przesuwać. W piżamach dla dzieci zazwyczaj są ściągacze, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż dzięki temu rękawy i nogawki utrzymują się na miejscu podczas niespokojnego snu dziecka. Zwróćmy jednak uwagę, by ściągacze nie były zbyt wąskie, co utrudni zakładanie i zdejmowanie piżamy. Najlepsze są wąskie i luźne, miękkie ściągacze, które nie będą uwierać.

Czy bawełniane piżamy dla dzieci są najlepsze?

Kupując piżamy dla dzieci, zwróćmy uwagę na to, by były wykonane z naturalnego materiału. Wiosną i latem najlepsza jest wiskoza, a gdy jest nieco zimniej, idealna będzie bawełna. Bawełna jest cieplejsza i absorbuje pot, natomiast wiskoza jest świetna dla alergików i doskonale chłodzi.

Zwróćmy uwagę na rodzaj bawełny, z jakiej uszyto nocną bieliznę. Większość ubrań sprzedanych w sklepach robi się bawełny pochodzącej z komercyjnych upraw, które odbiegają od natury i coraz mniej się z nią liczą. Taka bawełna jest zabezpieczana przed szkodnikami, a jej rozwój przyspiesza się poprzez aplikację silnych środków chemicznych. Dużo lepsza jest bawełna organiczna, której proces produkcji jest starannie kontrolowany, a przy jej uprawie wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje. Bawełna tego typu nie kumuluje szkodliwych substancji, a dzięki naturalnej hodowli zachowuje czystość i delikatność. Włókna organicznej bawełny są mocniejsze, bardziej wytrzymałe, odporne na rozciąganie i mechacenie, ponieważ nie są osłabione silnymi chemicznymi środkami czyszczącymi i barwnikami. Ponadto, taka bawełna jest milsza w dotyku, bardziej miękka i nie ma drażniącego, chemicznego zapachu. Uszyte z niej piżamy dla dzieci będą przyjemne w dotyku i całkowicie bezpieczne. Szukając ubrań dla dzieci z organicznej bawełny, pamiętajmy, że

najlepsza jest bawełna w naturalnym kolorze, np. białym, kremowym, beżowym czy zielonym, gdyż materiał nie musi być dodatkowo farbowany. Bawełna ekologiczna jest produktem nie tylko ekologicznym, lecz także etycznym, bowiem na jej plantacjach do pracy nie są wykorzystywane dzieci, a pracownicy otrzymują godziwą zapłatę.

O czym jeszcze pamiętać, wybierając piżamy dla dzieci?

Piżamy dla dzieci muszą być dopasowane do temperatury otoczenia. Na lato wybierzmy piżamę składająca się z krótkich spodenek i koszulki z krótkim rękawkiem, zaś na zimę – z długimi rękawkami i nogawkami. Piżama nie powinna krępować ruchów dziecka, gdyż szkrab będzie się budził. Jeśli kupujemy maluchowi piżamę do przedszkola, zwróćmy uwagę na to, by mogło samodzielnie ją założyć – najlepiej sprawdzi się więc prosta piżama na gumce, bez suwaków czy innych elementów ozdobnych. Pozwólmy dziecku wybrać kolor i nadruk na piżamie, gdyż ubranie z ulubionym motywem sprawi, że malec będzie chętnie kładł się do łóżka.

Wybierając piżamy dla dzieci zwróćmy uwagę na to, kupmy dobrej jakości ubrania wykonane z przyjaznej dla skóry bawełny organicznej. Pozwólmy dziecku wybrać piżamę, która mu się podoba.

Dzieci mają swoje ulubione motywy i chętnie zakładają ubrania nimi zdobione. Dzięki temu maluch będzie kładł się do łóżka z przyjemnością.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *