podgrzewacz do butelek

Jak wybrać dobry podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek to jedno z urządzeń, bez których naprawdę trudno się obejść. Wielu rodziców wręcz nie wyobraża sobie bez niego życia. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ pozwala on na równomiernie podgrzanie mleka oraz innych pokarmów, a także utrzymuje stałą temperaturę żywności, co bardzo ułatwia karmienie, zwłaszcza w nocy. Co ważne, podgrzewacz zachowuje wszystkie wartości odżywcze pokarmów. Jak wybrać najlepszy podgrzewacz?

Jakie są rodzaje podgrzewaczy?

Najchętniej kupowane są podgrzewacze standardowe, które podgrzewają pokarmy za pomocą pary wodnej. Najpopularniejsze są modele z termostatem, tacką na gęste pokarmy oraz wyświetlaczem LCD. Podgrzewacze do butelek różnią się między sobą zarówno ilością udogodnień, jak i wielkością, czy funkcjami. Większość z nich jest uniwersalna, dzięki czemu pasuje do niemal wszystkich rodzajów butelek.

Wybierając się na urlop, czy dłuższy wyjazd warto zaopatrzyć się w podgrzewacz dla podróżnych. Tego rodzaju produkty mogą działać na wiele sposobów – w sprzedaży są podgrzewacze podłączane do zapalniczki samochodowej, podgrzewacze z zasilaczem, a także modele żelowe, które nagrzewają się same w wyniku procesu krystalizacji żelu.

Zamiast podgrzewacza można zaopatrzyć się w urządzenie wielofunkcyjne, które pozwala na odgrzewanie pokarmów, sterylizację butelek, a także miksowanie składników i przygotowywanie posiłków. To rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w niewielkich kuchniach, gdzie natłok sprzętu nie jest mile widziany.

Jakie wymiary powinien mieć dobry podgrzewacz?

Wielkość podgrzewacza zależy przede wszystkim od tego, ile i jakie rodzaje butelek oraz słoiczków można w nim podgrzać. Niektóre modele przeznaczone są wyłącznie do jednego rodzaju butelek, dzięki czemu mają niewielkie rozmiary. To dobre rozwiązanie, jeśli korzystamy wyłącznie z produktów jednej firmy. Zdecydowanie częściej jednak przy zakupie warto wziąć pod uwagę potrzeby oraz wiek dziecka.

Dla malców do 4 miesiąca życia zdecydowanie wystarczy niewielki podgrzewacz, natomiast dla starszego dziecka bardziej przyda się podgrzewacz do średnich i większych słoiczków, najlepiej z tacką do gęstszych pokarmów. Rodzicom dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia, na pewno spodoba się podgrzewacz do większych butelek, w którym można podgrzewać także kubeczki.

Jakie funkcje powinien mieć podgrzewacz?

Podstawową i najważniejszą funkcją podgrzewacza jest oczywiście podgrzewanie pokarmów oraz płynów. Jednak niektóre urządzenia mają dodatkowe funkcje, takie jak:

automatyczny wyłącznik – dzięki niemu nie trzeba pilnować, czy woda nie wyparowała, a podgrzewacz nadal pracuje, ponieważ w takiej sytuacji wyłączy się on samoistnie;

utrzymywanie temperatury – bardzo ważna funkcja, dzięki której po osiągnięciu wymaganej temperatury posiłku urządzenie utrzymuje ją. Oznacza to, że podgrzewacz można zostawić włączone przez wiele godzin bez obaw, że mleko lub inny pokarm przypali się bądź wyparuje;

sterylizacja – dzięki tej funkcji za pomocą podgrzewacza można szybko wysterylizować butelki, słoiczki, czy smoczki;

gotowanie na parze – pozwala nie tylko na podgrzewanie, ale także na przygotowywanie zdrowych posiłków od podstaw.

Bardzo często posiadające tę funkcję podgrzewacze są dodatkowo wyposażone w blender, pozwalający na zmielenie składników posiłku.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *