Wyposażenie plecaka szkolnego

O wyposażenie plecaka szkolnego warto zatroszczyć się nieco wcześniej, aby nie narazić się na stanie w długich kolejkach. Najbardziej czasochłonna jest zazwyczaj wyprawka dla młodszych dzieci, starsze same wiedzą jakie artykuły szkolne są im potrzebne, a poza tym potrzebują ich po prostu mniej. Co powinno znaleźć się więc w każdym plecaku?

Przede wszystkim podręczniki i zeszyty szkolne

Od jakiegoś czasu uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej podręczniki i ćwiczenia otrzymują za darmo. Wyjątkiem są przedmioty takie jak religia czy etyka. Zakupić je jednak muszą rodzice dzieci nieco starszych. Obowiązkowymi artykułami szkolnymi są również różnego rodzaju zeszyty. Im starsze dziecko, tym większa jest ich liczba i objętość. Uczniom pierwszej czy drugiej klasy wystarczą te 16-kartkowe, gimnazjaliści będą potrzebować znacznie grubszych. Wybór na rynku jest w tym zakresie ogromny.

W czym nosić drugie śniadanie?

Dzieci w wieku szkolnym mają pomiędzy lekcjami przerwy przeznaczone m.in. na zjedzenie drugiego śniadania. Warto zainwestować więc w bidon i pudełko tzw. śniadaniówkę, które służą do przechowywania pożywienia. Dzięki nim można zachować porządek w plecaku szkolnym, a poza tym dają gwarancję, że kanapki nie zgniotą się pod natłokiem książek. Warto przy tym zainwestować w produkty wysokiej jakości, wykonane z bezpiecznych dla dziecka materiałów.

Piórnik i jego wyposażenie

Astuccio da scuola con pennarelli e matite colorate

Bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego plecaka jest bez wątpienia piórnik. Na rynku wybrać można między dwoma podstawowymi modelami – piórnikiem składanym oraz piórnikiem typu tuba. Pierwsze umożliwiają zachowanie większego porządku, ale sprawdzą się raczej w przypadku młodszych dzieci. Piórniki tuby są nieco mniejsze i zawierają najpotrzebniejsze artykuły szkolne.

W każdym piórniku musi znaleźć się co najmniej jeden ołówek i gumka do mazania. Przydatna jest również temperówka. Warto zainwestować w model z pojemniczkiem na ścinki. Dzięki temu zachowany zostanie większy porządek w piórniku. Dobra temperówka powinna posiadać dwa otwory – na kredki cieńsze i grubsze.

Artykuły plastyczne

W przypadku młodszych dzieci w plecaku muszą się także znaleźć artykuły plastyczne różnego rodzaju. Gimnazjaliści malują czy wycinają już raczej okazjonalnie na lekcjach plastyki. Warto zadbać o klej w sztyfcie, ale pozbawiony szkodliwych i toksycznych dla dziecka substancji oraz nożyczki z lekko zaokrąglonymi końcami.

Ponadto w każdym plecaku powinny znaleźć się kredki ołówkowe, w niektórych szkołach nauczyciele wymagają także kredek świecowych. Na zajęciach plastycznych z pewnością przydatne będą artykuły szkolne takie jak farby plakatowe z pędzelkami, bloki rysunkowe i techniczne czy kolorowa bibuła. Obowiązkowa jest zazwyczaj także plastelina. W jej przypadku także należy zwrócić uwagę na skład.

A worek na kapcie?

W wielu szkołach dzieci wciąż mają obowiązek zmiany obuwia. W tym celu przydatny będzie worek na buty wyposażony w wygodny sznurek. Najlepsze modele nie mają zbyt dużej ilości wiązań, dzięki czemu są łatwe w obsłudze nawet dla młodszych dzieci. Worek powinien być wykonanych z materiałów syntetycznych odpornych na wilgoć. W worku można również nosić np. strój na WF.

Published by

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *